Jansen Display
Indoor Lockable Showcase 6 x A4
-
- 6x A4 showcase for covered outdoor use
- Comes with a magnetic writable metall backwall
- Front with a hinged door with plexi glass
- € 113,40 Ex Tax
- Inc Tax € 113,40
Ordered today before 12:00, shipped today
Please sign in to our Reseller Platform Sign in is required to add items to the cart
Email
Password
Elegant and functional design
Keep messages secure with the Indoor Lockable Showcase. It features a wider 41 mm aluminium profile, mitred corners and a gasket for a secure seal. The steel backwall allows flexible display options with magnets and dry-wipe markers. Available in black, silver and anthracite colours, it combines modern design with practical features.
| Specifications | |
| Assembled product | |
| Assembled product weight (kg) | 6,75 |
| Assembled product width (mm) | 741 |
| Assembled product depth (mm) | 23 |
| Assembled product height (mm) | 696 |
| Packaging unit | Piece |
| Weight (kg) | 7,97 |
| Packaging unit width (mm) | 767 |
| Packaging unit depth (mm) | 812 |
| Packaging unit height (mm) | 82 |
| Packaging unit | Pallet |
| Number of pieces | 33 |
| Weight (kg) | 287,01 |
| Packaging unit width (mm) | 800 |
| Packaging unit depth (mm) | 1200 |
| Packaging unit height (mm) | 2194 |
| Version | Single sided use |
| Warranty (months) | 24 |
| Corners type | Mitred |
| Colour | Silver |
| Material | Aluminium / Plastic SAN / Metal |
| Own branding possibility | Yes |
| Fixation | Screws |
| Intended for | Frames |
| Door | Yes |
| Doors lockable | Yes |
| Doors padding | Plexi 3 mm |
| Installation | Wall |
| Visible size (mm) | 660 x 615 mm |
| Front panel | Plexi SAN 3 mm |
| Rear panel | Metal writable back |