Jansen Display
LED Poster Light Box Economy 70 x 100 cm
-
- Lightweight aluminium 19 mm snap frame
- Anti-glare, UV stable poster foil
- Daylight colour temperature 5000K
- € 242,39 Ex Tax
- Inc Tax € 242,39
Shipping on Tuesday 07.04.
Please sign in to our Reseller Platform Sign in is required to add items to the cart
Email
Password
High visibility at an unbeatable price
The LED Poster Light Box Economy offers a budget-friendly solution for indoor advertising that stands out. Slim, sleek, and illuminated edge-to-edge, your message will grab attention instantly. Swapping posters is a breeze—just snap it open and slide in a new design. Easy to hang and ready to impress, your message has never looked this good!
| Specifications | |
| Assembled product | |
| Assembled product weight (kg) | 5,8 |
| Assembled product width (mm) | 715 |
| Assembled product depth (mm) | 19 |
| Assembled product height (mm) | 1015 |
| Packaging unit | Piece |
| Weight (kg) | 8 |
| Packaging unit width (mm) | 775 |
| Packaging unit depth (mm) | 1125 |
| Packaging unit height (mm) | 85 |
| Packaging unit | Pallet |
| Number of pieces | 23 |
| Weight (kg) | 208 |
| Packaging unit width (mm) | 800 |
| Packaging unit depth (mm) | 1200 |
| Packaging unit height (mm) | 2200 |
| Version | Single sided use |
| Warranty (months) | 12 |
| Corners type | Mitred |
| Electrical energy | Yes |
| Wattage | 32 W |
| Illumination | Yes |
| Lighting colour | +/- 5000K |
| Lighting source | LED light source |
| Colour | Silver |
| Material | Aluminium / Metal / Plastic |
| Own branding possibility | Yes |
| Fixation | Screws |
| Intended for | Backlighting |
| Installation | Wall |
| Visible size (mm) | 675 x 975 mm |