Jansen Display
Lockable Poster Case Economy A4
-
- A4 showcase for indoor use
- Comes with a solid polystrol backwall
- Front with a hinged door with plexi glass
- € 42,96 Ex Tax
- Inc Tax € 42,96
Shipping on Monday 04.05.
Please sign in to our Reseller Platform Sign in is required to add items to the cart
Email
Password
Affordable poster case for indoor use
The Lockable Poster Case Economy is a stylish and reliable way to showcase your messages. Lightweight design featuring a plastic back panel and a strong polycarbonate door. Refresh your content in seconds with the included poster fixings, then lock the door for complete security. An affordable poster case for any indoor space.
| Specifications | |
| Assembled product | |
| Assembled product weight (kg) | 1,049 |
| Assembled product width (mm) | 266 |
| Assembled product depth (mm) | 23 |
| Assembled product height (mm) | 353 |
| Packaging unit | Piece |
| Weight (kg) | 1,284 |
| Packaging unit width (mm) | 315 |
| Packaging unit depth (mm) | 385 |
| Packaging unit height (mm) | 65 |
| Packaging unit | Pallet |
| Number of pieces | 222 |
| Weight (kg) | 309,048 |
| Packaging unit width (mm) | 800 |
| Packaging unit depth (mm) | 1200 |
| Packaging unit height (mm) | 2159 |
| Version | Single sided use |
| Warranty (months) | 12 |
| Corners type | Mitred |
| Colour | Silver |
| Material | Aluminium / Plastic |
| Own branding possibility | Yes |
| Fixation | Screws |
| Intended for | Poster |
| Door | Yes |
| Doors lockable | Yes |
| Doors padding | Lexan 0,75 mm |
| Installation | Wall |
| Visible size (mm) | 193 x 280 mm |
| Front panel | Lexan 0,75 mm |
| Rear panel | HIPS 1,1 mm |