Jansen Display
Wall LED 116 Black Power Plug Left/Right
-
- Position power plug at backside or left/right side
- Includes set of 2 clips for attachment to exhibition walls
- Suitable for exhibitions walls with the right accessory
- € 71,09 Ex Tax
- Inc Tax € 71,09
Ordered today before 12:00, shipped today
Please sign in to our Reseller Platform Sign in is required to add items to the cart
Email
Password
Maximum light output with minimal power input
Brighten your display with the Wall LED 116! Featuring 116 bright LEDs and a rotating head, it casts bright white light exactly where you need it. To fit the Pop-Up walls and FlexFrame you need Wall Light Clamp Wall accessory and to fit the Wall LED 116 to a Zipper-wall you need the Wall Light Clamp Tube accessory. Choose from silver or black aluminium housing to match your style!
| Specifications | |
| Assembled product | |
| Assembled product weight (kg) | 0,7 |
| Assembled product width (mm) | 150 |
| Assembled product depth (mm) | 55 |
| Assembled product height (mm) | 430 |
| Packaging unit | Piece |
| Weight (kg) | 0,858 |
| Packaging unit width (mm) | 170 |
| Packaging unit depth (mm) | 645 |
| Packaging unit height (mm) | 60 |
| Packaging unit | Box |
| Number of pieces | 10 |
| Weight (kg) | 9,4 |
| Packaging unit width (mm) | 350 |
| Packaging unit depth (mm) | 665 |
| Packaging unit height (mm) | 315 |
| Packaging unit | Box |
| Number of pieces | 30 |
| Weight (kg) | 25,5 |
| Packaging unit width (mm) | 170 |
| Packaging unit depth (mm) | 645 |
| Packaging unit height (mm) | 60 |
| Packaging unit | Pallet |
| Number of pieces | 180 |
| Weight (kg) | 214,2 |
| Packaging unit width (mm) | 800 |
| Packaging unit depth (mm) | 1200 |
| Packaging unit height (mm) | 2074 |
| Version | Single sided use |
| Warranty (months) | 12 |
| Electrical energy | Yes |
| Voltage (V) | 100 - 240 V |
| Wattage | 25 W |
| Lighting colour | +/- 4200K |
| Light intensity (lx) | 2600 |
| Cord length (m) | 3,5 |
| Colour | Black |