Jansen Display
Wall LED 50 White
-
- Including pop-up and flex frame clips
- Suitable on every pop-up and on several exhibitions stands
- 50 bright LEDs
- Optional: Y-cable connects 2 WLED50
- Maximum capacity is 10 x WLED 50 on 1 power socket
- € 47,72 Ex Tax
- Inc Tax € 47,72
Shipping on Monday 04.05.
Please sign in to our Reseller Platform Sign in is required to add items to the cart
Email
Password
Simple & effective
Brighten your display with the Wall LED 50! Featuring 50 bright LEDs and a rotating head, it casts bright white light exactly where you need it. To fit the Pop-Up walls and FlexFrame you need Wall Light Clamp Wall accessory and to fit the Wall LED 50 to a Zipper-wall you need the Wall Light Clamp Tube accessory. Choose from white, silver, or black aluminium housing to match your style!
| Specifications | |
| Assembled product | |
| Assembled product weight (kg) | 0,6 |
| Assembled product width (mm) | 129 |
| Assembled product depth (mm) | 50 |
| Assembled product height (mm) | 485 |
| Packaging unit | Piece |
| Weight (kg) | 0,7 |
| Packaging unit width (mm) | 140 |
| Packaging unit depth (mm) | 515 |
| Packaging unit height (mm) | 57 |
| Packaging unit | Box |
| Number of pieces | 10 |
| Weight (kg) | 7,6 |
| Packaging unit width (mm) | 305 |
| Packaging unit depth (mm) | 550 |
| Packaging unit height (mm) | 305 |
| Packaging unit | Box |
| Number of pieces | 30 |
| Weight (kg) | 22,8 |
| Packaging unit width (mm) | 570 |
| Packaging unit depth (mm) | 930 |
| Packaging unit height (mm) | 330 |
| Packaging unit | Pallet |
| Number of pieces | 240 |
| Weight (kg) | 206,4 |
| Packaging unit width (mm) | 800 |
| Packaging unit depth (mm) | 1200 |
| Packaging unit height (mm) | 2004 |
| Version | Single sided use |
| Warranty (months) | 12 |
| Electrical energy | Yes |
| Voltage (V) | 100 - 240 V |
| Wattage | 11 W |
| Lighting colour | +/- 4200K |
| Light intensity (lx) | 1100 |
| Cord length (m) | 3,5 |
| Colour | White |